Hrnec na sádlo,1 litr ,,Sádlo"

Hrnec na sádlo,1 litr  ,,Sádlo"

Hrnec na sádlo,s nápisem. Jo, mám tenhle hrnec na kredenci v chalupě,a je opravdu plnej sádla se škvarkama. Ideální, když mě honí mlsná, na něco ,,rychlého" A takovej chleba se sádlem a cibulí.........Nebo škvarková pomazánka. Jednoduchý a dobrý.

Více sádláků zde:

Vánoční sleva:

Více informací

240,00 Kč

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

 • Sádlák dva litry vysoký s víčkem

  Sádlák dva...


  Sádlák hnědá glazura objem dva litry s víčkem....

 • Nádoba na med,Meďák hnědý

  Nádoba na...


  Nádoba na uskladnění medu.Meďák Hnědá glazura....

 • Sádlák 2 litry s víčkem

  Sádlák 2...


  Sádlák 2 litry s víčkem. Hojně používaný a...

 • zelák 5litrů+zátěž

  zelák...


  Zelák 5l.se zátěží.Je to komplet keramického...

Postup přípravy receptu

 1. Syrové hřbetní sádlo nakrájíme na kostičky asi 1x1cm a vložíme do kastrolu. Ze začátku plotýnku rozpálíme naplno, dokud se nezačne sádlo rozpouštět. Musíme stále být u něj a míchat ode dna, aby se nepřipálilo.

 2. Jakmile se začne tvořit hladina sádla - cca po 4 minutách, snížíme teplotu, vymačkáme kousky vařečkou, slijeme sádlo přes cedník do nádoby, kde ho chceme uchovat a pokračujeme ve škvaření. To opakujeme asi 3 x za sebou. Škvarečky jsou stále měkké a žluté.

 3. Pak k nim vlijeme na prst mléka - jen aby hladina nebyla výš než škvarky a dál opékáme, tak dlouho, dokud se mléko nevypeče a škvarky nezískají krásnou zlatavě červenou barvu. Trošku ztvrdnou a voní.

 4. Vysypeme je k tekutému sádlu a prosolíme. V sádláku necháme ztuhnout a vydrží řadu měsíců. Sádlo ochucuji třeba kmínem nebo česnekem apod až při konkrétním použití, aby se dalo jakkoli využít. Z půl kila pevného sádla je téměř půl litru (ne úplně přesně) tekutého + škvarečky.