Hrnec na zeleninu pickles- 2 litry,2 víka,těžítko

 Jezte a žijte zdravě. A k tomu se hodí nádoba na pickles na kvašenou zeleninu o objemu 2 litry. Velice univerzální hrnec na kvašení a uskladnění zeleniny. Nakonec, co si dneska sami pro zdraví neuděláte-nemáte. A za trochu té práce s naložením zeleniny, Vaše zdraví přece stojí.Velice , levný,a chutný zdroj vitamínů.Dodáváme i s klackem a gumou.Zkrátka jenom naložit a dobrou chuť....

Více níže:


Více informací

Dostupnost: skladem

630,00 Kč

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Předchozí
 • zelák 5litrů+zátěž

  zelák...


  Zelák 5l.se zátěží.Je to komplet keramického...

 • Zelák s víkem 15 litrů

  Zelák s...


  Zelák s víkem 15 litrů(Větší objemy sudů na...

 • Hrnec na Pickles zeleninu.0.8litru dvě víka + těžítko

  Hrnec na...


  Hrnec na mléčně kvašenou zeleninu. kompletní. I...

 • Hrnec na kvašení zeleniny,nakládání masa 2 litry

  Hrnec na...


  Oblíbený hrnec na kvašení zeleniny, nebo...

 • Srdce Malé,keramické

  Srdce...


    Srdíčko malé. Forma pečící. velmi praktická...

 • Hrnek s kočkou

  Hrnek s kočkou


  Hrnek s kočičkou něco přes půl litru.(záleží...

 • Bujonka chrpa ,asi půl litru

  Bujonka...


  Tradíční ceská kamenina. snese myčku...

 • Lis na citrusy

  Lis na citrusy


  Ručně lisovaný lis na citrusy, s velkým ouškem...

 • Biskupský chlebíček

  Biskupský...


  Tradiční forma na pečení biskupského chlebičku....

 •  Vánočka forma velká

  Vánočka...


  Keramická Vánočka velká kulatá Vánočka se peče...

Další

Zboží je vyráběno stejnou technologii,a postupy jako za časů našich babiček.Používáme vysoce kvalitní materiály a glazury,které vyhovují těm nejpřísnějším hygienickým předpisům. Díky převážně ruční práci,se může stát,že se na výrobku objeví,třeba silnější vrstva glazury,lehce jiný odstín glazury,a podobně.Toto podle nás není důvod k reklamaci.Naše výroba není průmyslová. U nás jde o zachování řemesla a originality.Zrovna tak, jako i vy, naši zákazníci a přátelé ,také nejsme všichni stejní. Našim cílem je Vaše spokojenost a radost z funkčnosti a jedinečnosti keramiky.

Hrnec se skládá se samotného hrnce, kameninového glazovaného těžítka, dutého víka a normálního víka.Objem: 2 litry !!!.Hrnec má kvasnou zátku.(to je ten zvýšený okraj hrnce). Zátka se zalévá převařenou, vychladlou vodou. Slouží nám k tomu, aby obsah hrnce zůstal naprosto sterilní. Normální víko,(to bez díry) se používá když se soudek používá na něco jiného. Jako víčko.Buková tyčka  s gumou je konečně u toho taky, tak není co řešit.

 

  Jak to funguje:Postup: naložíme hrnec po okraj zeleninou podle chuti, vložíme keramické těžítko, nasadíme duté víko, do víka dáme asi 25cm dlouhou dřevěnou tyčku, a přes ní na táhneme gumu, tu připevníme  za ouška hrnce. Guma tlačí na tyčku, a ta pochází skrz víko na keramické těžítko a to neustále tlačí na zeleninu a tím brání přístupu vzduchu.

Vše je přírodní,kdy do styku se zeleninou přijde kamenina a bukové dřevo.Náš hrnec neobsahuje žádné kovové části,kdy dochází k oxidaci kovu do kvasného procesu zeleniny,a o plastech ani už nepíši.

 Kvašenou zeleninu můžeme dle doby její přípravy rozlišit na rychlokvašenou (cca několik hodin), krátkodobě kvašenou "pickles" (cca 3-4 dní) a dlouhodobě kvašenou (cca týden při použití větších nádob a uskladnění ve sklepení). Pro krátkodobě kvašenou zeleninu je používán americký výraz „Pickles“a obecně takto zpracovaná zelenina působí nejlépe, jíme-li ji v malém množství denně. Buď jako přílohu k jídlu či jako součást salátů, kterým dodá nezaměnitelnou chuť.

Jak konzumovat kysanou zeleninu, aby bylo pro naše zdraví stále prospěšné?

Nejvíce živin v zelenině zůstane zachovaných, když ji budeme konzumovat za syrova - třeba jako salát. Například velmi jednoduchý přílohový salát můžete připravit ze zelí, mrkve, jablka a ozdobit ho třeba vlašskými ořechy. Salát k večeři pak připravíte ze zelí, pomeranče, jablka a nivy, případně lze ještě vylepšit hroznovým vínem a na ozdobu opět použít vlašské ořechy.

Recepty

 Mrkev, zelí a cibule

Suroviny: 1 hlávka zelí, 2 větší mrkve, 1 velká cibule, sůl (na 1 kg směsi dáme jednu zarovnanou čajovou lžičku soli)

 Postup: veškerou zeleninu nakrájíme nebo nakrouháme na jemné nudličky. Smícháme se solí a napěchujeme do  velké sklenice nebo keramického hrnce na pickles a zatížíme. Necháme při pokojové teplotě fermentovat tři až pět dní, podle teploty. Pickles je hotové, když je zelenina křupavá a jemně kyselá. Dále uchováváme v lednici, abychom zastavili fermentaci.

Zelí s křenem I.

Suroviny: 1 menší hlávka červeného zelí, 1 menší cibule, kousek křenu, 2 čajové lžičky soli.

 Příprava: červené zelí nakrouháme, prosolíme, přidáme na malé kostičky nakrájenou cibuli, nastrouhaný křen a natlačíme do keramického hrnce na pickles nebo sklenice.  Necháme kvasit tři dny při pokojové teplotě. Po této době už můžeme pickles používat.

 Zelí s křenem II.

 Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 malé čínské zelí, 1 větší cibule, kousek křenu, sůl (na 1 kg zelí 1 čajová lžička soli), špetka kmínu

Příprava: obě zelí nakrájíme na jemné proužky, cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké půlměsíčky, osolíme, promícháme s jemně nastrouhaným křenem a kmínem. Velkou sklenici nebo hrnec na kvašení vypláchneme vodou a natlačíme směs. Zatížíme a necháme tři až pět dní na teplém místě kvasit. Dáváme na talíř jako salát.

 Zeleninová směs v umeoctě

 Suroviny: 1 větší bílá ředkev daikon, 4 střední mrkve, 4 větší stopky z brokolice, umeocet.

Příprava: do umyté litrové sklenice naskládáme na kostičky nakrájenou zeleninu a zalijeme horkým nálevem z 2 dílů vody a 1 dílu umeocta (zelenina by měla být ponořená). Směs necháme kvasit alespoň tři dny při v teplé místnosti. Třetí den je už zelenina připravení k použití. Na talíř klademe 1 polévkovou lžíci zeleniny. Šťávu nevyléváme, můžeme ji použít na dochucení polévek nebo omáček. Zeleninovou směs uchováváme v lednici až do spotřebování.

 Z bílé ředkve a řasy kombu

 Suroviny: 2 díly vody, 1 díl sojové omáčky Shoyu, 1 středně velká bílá ředkev daikon, proužek řasy kombu asi 15 cm, 5 tenkých plátků čerstvého zázvorového kořene.

 Příprava: do čisté, vymyté sklenice, navrstvíme řasu Kombu, nastříhanou na proužky, na plátky nakrájenou bílou ředkev a plátky zázvoru. Vodu se sojovou omáčkou smícháme a nalijeme do sklenice. Směs musí být ponořená. Zbylé pickles dáme ve sklenici se šroubovacím víčkem do lednice.

 Zelí s ředkví daikon

Suroviny: 1 hlávka zelí, 1 menší bílá ředkev daikon, sůl

Příprava: zelí nakrájíme na jemno, bílou ředkev nastrouháme na jemném struhadle. Obě směsi smícháme spolu se solí (na 1 kg směsi 1 čajová lžička soli). Sklenici nebo hrnec na pickles vymyjeme a natlačíme zeleninu. Zatížíme a necháme tři až pět dní kvasit při pokojové teplotě. Pickles je hotové, když je kyselé a příjemně kyselé. Dáváme na talíř jako salát.

 Pickles s tofunézou

Suroviny: třídenní pickles (zelí, květák, cibule), 1 balení tofunézy

Postup: pickles nasekáme na malé kousky a smícháme s tofunézou. Můžeme dochutit šťávou s pickles.

 ZELENINA VHODNÁ PRO LETNÍ OBDOBÍ

Pickles z okurky

Suroviny: 1 salátová okurka, 1 větší cibule, 1 větvička koření Shizo, 1 lžíce sojové omáčky Tamari 0,5 l uvařené vody.

 Příprava: salátovou okurku omyjeme a nakrájíme na kolečka. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky. Sklenici vymyjeme a navrstvíme okurky s cibulí a jemně nakrájeným Shizem.* Do vroucí vody přidáme sojovou omáčku a horké nalijeme na okurky. Necháme vychladnout a alespoň ještě 2 až 3 hodiny proležet. Na talíř podáváme bez nálevu, okapané okurky i cibuli.

Tipy na kombinace mléčně kvašené zeleniny jsou z knihy Dagmar Lužné – Makrobiotické vaření.