Srdce keramické hnědé

Hodně oblíbená keramická forma.Vždyť co více můžete dát,než srdce.  A tyhle srdce jsou opravdu propracované. Aby se forma dala dobře vyklopit, je třeba ji před prvním použitím,umýt a nechat vypálit na 10 minut na 200stupnů v troubě. Naše báby je nikdy nemyly, ale jenom vytíraly ubrouskem. Pokud ji dáte do myčky, tak znovu vypálit. Koncentráty na mytí, formu dokonale odmastí,a pak jsou  problémy.

Více informací

Upozornění: poslední kus skladem!

340,00 Kč

Přísady

na recept Valentýnské marcipánové srdce

Na těsto:

1 balení Muffiny s čokoládovými kousky Dr.Oetker
110 ml voda
40 ml olej
1 vejce

Na náplň:

1 balení Originál Puding vanilka příchuť Dr.Oetker
3 PL cukr
400 ml mléko polotučné

Na ozdobení:

1 balení Marcipán Dr.Oetker
1 zarovnaná PL kakao
1 balíček Poleva tmavá Dr.Oetker

Ještě potřebujeme:

1 forma ve tvaru srdce (Ø 22-24 cm)
1 formička na vykrajování ve tvaru srdíčka

příprava

1

Na přípravu těsta smícháme směs na muffiny s vodou, olejem a vejcem podle návodu na obale. Rovnoměrně vmícháme čokoládové kousky (jsou součástí balení). Těsto nalijeme do formy vysypané strouhankou, a uhladíme. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme.

Elektrická trouba: 180°C

Horkovzdušná trouba: 160°C

Doba pečení: asi 20 min.

2

Upečené srdce přeneseme na mřížku a necháme vychladnout. Odstraníme formu a dvakrát podélně rozřízneme.

3

Na náplň připravíme puding s cukrem a mlékem podle návodu na obalu. Polovinu horkého pudingu ihned naneseme na první korpus a rozetřeme. Položíme druhou část korpusu a rozetřeme druhou polovinu pudingu. Vrchní korpus dobře přitiskneme a dort uložíme nejméně na 2 hodiny ztuhnout.

4

Na ozdobení marcipán nejdříve obarvíme malým množstvím prosátého kakaa do světle hnědé barvy. Odebereme asi třetinu hmoty. Větší část hmoty obarvíme na tmavší odstín a opět odebereme jednu třetinu. Poslední třetinu obarvíme na tmavohnědou barvu. Každou třetinu marcipánové hmoty rozválíme mezi rozstřiženým mikrotenovým sáčkem pomocí válečku na tenký plát a pomocí formičky vykrájíme srdíčka (asi 5 cm). Zbytek hmoty opět prohněteme, vyválíme a vykrájíme menší srdíčka.

5

Polevu připravíme podle návodu na obale. Povrch a strany rovnoměrně potřeme polevou. Větší marcipánová srdíčka umístíme po obvodu dortu a lehce přitlačíme, zbytek srdíček dekorativně rozmístíme na povrch.