Bábovka velká keramická forma 2litry

 Pečení v keramické Formě.Když se u nás řekne bábovka, tak je to právě tahle forma. Jednoduchá, klasická a velice oblíbená keramická forma bábovky.Pokud se správně ošetřuje a před prvním pečením vypálí(viz dole) tak je prakticky nesmrtelná.Je ověřena generacemi kuchařek a cukrářek.Ale hlavně ....nás co čerstvě upečené bábovky( a nejen je) máme rádi.

Vánoční akce:

Více informací

320,00 Kč

Sleva!

-30,00 Kč

350,00 Kč

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Výsledek obrázku pro Upečená bábovka


Doporučená  údržba keramických forem!

Před prvním použitím formu  umyjeme a necháme 10-15 minut na 200 stupňů  vypálit¨Po vychladnutí formu tradičně vymastíme a vysypeme hrubou moukou,kokosem,případně co mámáme vyzkoušené a pečeme.Po upečení formy pouze vytíráme papírovým ubrouskem. Vždyťani naše báby žádné myčky a saponáty neměly.Je-li nutno formu umýt vodou (saponátem, v myčce) musíme celý proces opakovat! Tj. vypálit! Koncentráty obsažené v saponátech nedovolí upečené těsto z formy vyklepnout.

(rady naší báby)

 

  • Bábovkovou formu si připravíme předem, než začneme dělat těsto, které by potom zbytečně stálo. Vždy ji důkladně vymažeme změklým máslem a jenom lehce vysypeme hrubou moukou. Kdyby ve formě bylo hodně mouky, těsto by se nám s ní speklo a přilepilo k formě. Místo mouky můžeme také použít pomleté piškoty, ořechy, kokos nebo jemnou strouhanku.
  • Těsto lijeme stejnoměrně po okraji formy směrem do středu. Nikdy nelijeme těsto na jedno místo. Stěrkou rozetřeme od středu ke krajům, aby byl upečený korpus pěkně rovný a nevlnil se. Během pečení můžeme korpus na několika místech propíchnout špejlí. Tím bude lépe unikat přebytečný vzduch a korpus bude pěkně rovný a dobře propečený.
  • Upečený korpus poznáme tak, že do něj píchneme na různých místech špejlí, a když se na ni těsto nepřilepí, je korpus upečen.
  • Když troubu otevřeme příliš brzy, muže se stát, že se nám korpus potom vyboulí. Je to tím, že prostřední část ještě nebyla upečena a při otevření klesla teplota v troubě. Nebo stačí, když pohneme formou a korpus nám propadne.
  • Korpus vyklápíme z formy vždy, když je vychladlý, jinak nám může spadnout.
  • Nelze-li korpus vyklopit, dáme na dno formy ve studené vodě vyždímanou utěrku. Můžeme i několikrát opakovat.

Milena.

 


17444_small
Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit