Bábovka 2,5l keramická točená forma

 Žádná průmyslová výroba, ale práce rukou našich českých keramiků.A to je dobrý počátek vašeho pečení bábovky.Jako vy dáváte do pečení srdce,tak i naši keramici dávají do formy duši. A tahle kombinace nemůže skončit jinak, než harmonií chutí. Objem 2,5 litru.Péci v kamenině je ten nejstarší a nejšetrnější způsobů pečení. Při výrobě těchto forem,je použita více než stoletá zkušenost .

Vánoční akce

Více informací

Dostupnost: Je skladem

330,00 Kč

Sleva!

-30,00 Kč

360,00 Kč

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Předchozí
 • aromalampa Vánoční velká kulatá

  aromalampa...


  Kvalitní Vánoční kameninová aromalampa,s...

 • Zadělávací Mísa na těsto. 3.5.l.Kamenina

  Zadělávací...


  Zadělávací Mísa 3,5 litru. Výška15cm 24cm...

 • strouhátko na česnek

  strouhátko...


  Strouhátko na česnek.Ale nejen česnek,lze i...

 • formička keramická šnek

  formička...


  Formička na pečení. Hojně užívaná forma na...

 • Forma na beránka malá

  Forma na...


    Beránek forma,Beránek forma dvojdílná na...

 • Mísa zadělávací 8.litrů.Na těsto

  Mísa...


   Keramická Mísa zadělávací 8 litrů.česká...

 • Dochucovačka šestidílná.

  Dochucovačka...


  Dochucovačka šestidílná.Pro opravdové gurmány....

 • Hrnec na Pickles zeleninu.0.8litru dvě víka + těžítko

  Hrnec na...


  Hrnec na mléčně kvašenou zeleninu. kompletní. I...

 • Srnčí keramický hřbet

  Srnčí...


  Vyrábíme keramické formy na bábovku, srnčí...

 •  Vánočka forma velká

  Vánočka...


  Keramická Vánočka velká kulatá Vánočka se peče...

Další

Bábovka se mi často propadne. Co s tím?
Pozor si dávejte hlavně na brzké otevření dvířek trouby. Do těsta se dostane studený vzduch a zdrcne se. Je také možné, že jste měli troubu málo zahřátou, nebo jste bábovku pekli příliš krátce.

Bábovka se mi u krajů připalujte. Proč?
Na vymazání formy je nejlepší používat stoprocentní tuk nebo olej, u másla snadno dojde k přepalování. "Formy sypeme hrubou nebo polohrubou moukou," radí zkušená cukrářka Anna Musilová.

 Jak dostat bábovku z formy?
Bábovku nevyklápíme hned po upečení, mohla by se srazit. Necháme ji 5 až 10 minut zchladnout a teprve poté ji vyklopíme. Pokud i tak nechce vypadnout, položíme na formu utěrku navlhčenou ve studené vodě, radí cukrářka Pavlína Berscizová v knize Velká domácí cukrářka.

 Těsto mi utíká z formy. Co jsem udělala špatně?
Zřejmě jste použili příliš mnoho kypřidla. Nebo máte na tolik těsta malou nebo nízkou formu.

 Nikdy nemám bílkový sníh dost tuhý, co dělám špatně?
Nejčastější chyba vzniká už při rozklepnutí vajec. Mají být dostatečně čerstvá, nikdy by se do bílků neměl připléct ani kousek žloutku. Bílky také nesmíte přešlehat, aby se vám nesrazili. Cukr do nich přidávejte po malých částech a opatrně všlehávejte.

 Moje děti milují bábovku. Připadá mi ale, že peču stále tu stejnou. Jak ji obměnit?
Pokud už jste vyzkoušela varianty s tvarohem, ořechy nebo mákem, zkuste sušené ovoce (předem namočené, pro dospělé v rumu). Nebojte se také do bábovky přidat kousky nalámané čokolády. Dospělí ocení zase alkoholovou verzi - zkuste přidat trochu vaječného likéru nebo kokosového krému. Zkusit můžete třeba i konzervované hrušky nebo mák.

 

"Vtipnou obměnou, s jejímž vytvořením vám můžou pomoci i děti, je bábovka piškotka. Dva malé piškoty slepte nutellou nebo marmeládou a naházejte do těsta vylitého ve formě. Rozříznuté piškoty vypadají potom na řezu velice efektně," radí Anna Musilová, cukrářka s dlouholetou praxí.

 Klasickou buchtu zase stačí obměnit ovocem. S každým druhem tak máte na stole něco nového.

 Hrníčková Bábovka

Pošlete i vy Nám svůj recept!

potřebné ingredience: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1/2 hrnku hery (oleje), 1 hrnek mléka, 3 vejce, 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku kokosu, 1/2 hrnku větších kousků vlašských ořechů, 1 lžíce mleté kávy


Vejce, cukr vyšleháme, přidáme olej, mouku s práškem do pečiva, mléko, kokos, ořechy, kávu. Vlejeme do formy vytřené olejem a vysypané strouhankou. Teď už peče: horkovzdušná trouba 170 °C asi 45 min., píchám špejlí, abych se přesvědčila, že se těsto nelepí.

recepty.cz

Před prvním použitím formu  umyjeme a necháme formu 10-15 minut na 200 stupňů  vypálit¨Po vychladnutí formu tradičně vymastíme a vysypeme hrubou moukou a pečeme.Po upečení formy pouze vytíráme papírovým ubrouskem.Je-li nutno formu umýt vodou,musíme celý proces opakovat! Tj. vypálit! Koncentát saponátu(myčky) Vám formu dokonale odmastí, a těsto se přilepí. Naše báby saponáty nepoužívaly, pouze formy vytíraly.

(rady naší báby)